Lasten ja nuorten ryhmän vetäjänä toimii Maiju Harju Porin kaupunginkirjastosta.
Sähköposti: maiju.harju@pori.fi

Ydinryhmä

Satakirjastojen edustajat:
Kati Pipinen, Harjavalta kati.pipinen@harjavalta.fi
Katriina Sarkkinen, Rauma katriina.sarkkinen@rauma.fi
Blankan edustaja:
Janina Svart, Pargas janina.svart@pargas.fi
Loisto-kirjastojen edustaja:
Minna Leinonen, Pöytyä minna.leinonen@poytya.fi
Vaski-kirjastojen edustajat:
Miia Utriainen, Turku miia.utriainen@turku.fi
Paula Kaunonen, Nousiainen paula.kaunonen@nousiainen.fi
Mervi Nikula, Masku mervi.nikula@masku.fi
Kaarina Sainio, Kaarina kaarina.sainio@kaarina.fi (syksy 21 – kevät 22 @turku.fi)
Päivi Salminen, Laitila paivi.salminen@laitila.fi

Lanu-neuvosto

Seinäjoen kaupunginkirjaston perustamassa valtakunnallisessa lanu-neuvostossa aluettamme edustaa: kehittämiskirjaston edustajana Reetta Kannas (Turku), sekä alueen kirjastoista Kaarina Sainio (Kaarina). Näiden varajäsen on Kati Pipinen (Harjavalta). Ruotsinkielisessä neuvostossa aluetta edustaa Janina Svart (Pargas), varajäsen Susanna Aarva (Kimitoön).

Toimintasuunnitelma ja vuosikellot

Kokousmuistiot

Kokousmuistiot 2018