Lasten ja nuorten ryhmän vetäjänä toimii Maiju Harju Porin kaupunginkirjastosta.
Sähköposti: maiju.harju@pori.fi

Ydinryhmä

Satakirjastojen edustajat:
Maiju Harju, Pori (pj.) maiju.harju@pori.fi
Kati Pipinen, Harjavalta kati.pipinen@harjavalta.fi
Eevaliisa Toivola, Pori/Kankaanpää
Blankan edustaja:
Susanna Aarva, Kimitoön susanna.aarva@kimitoon.fi
Loisto-kirjastojen edustaja:
Minna Leinonen, Pöytyä minna.leinonen@poytya.fi
Vaski-kirjastojen edustajat:
Paula Kaunonen, Nousiainen paula.kaunonen@nousiainen.fi
Mervi Nikula, Masku mervi.nikula@masku.fi
Kaarina Sainio, Kaarina kaarina.sainio@kaarina.fi (syksy 21 – kevät 22 @turku.fi)
Päivi Salminen, Laitila paivi.salminen@laitila.fi
Miia Utriainen, Turku miia.utriainen@turku.fi

Lanu-neuvosto

Seinäjoen kaupunginkirjaston perustamassa valtakunnallisessa lanu-neuvostossa aluettamme edustaa: kehittämiskirjaston edustajana Reetta Kannas (Turku), sekä alueen kirjastoista Kaarina Sainio (Kaarina). Näiden varajäsen on Kati Pipinen (Harjavalta). Ruotsinkielisessä neuvostossa aluetta edustaa Janina Svart (Pargas), varajäsen Susanna Aarva (Kimitoön).

Toimintasuunnitelma ja vuosikellot

Kokousmuistiot

Kokousmuistiot 2018