Lasten ja nuorten ryhmän vetäjänä toimii Leena Pylkkö Turun kaupunginkirjastosta.
Sähköposti: leena.pylkko@turku.fi

Ydinryhmä

Satakirjastojen edustajat:
Maiju Harju, Pori maiju.harju@pori.fi
Kati Pipinen, Ulvila kati.pipinen@ulvila.fi
Katriina Sarkkinen, Rauma katriina.sarkkinen@rauma.fi
Blankan edustaja:
Janina Svart, Pargas janina.svart@pargas.fi
Loisto-kirjastojen edustaja:
Minna Leinonen, Pöytyä minna.leinonen@poytya.fi
Vaski-kirjastojen edustajat:
Paula Kaunonen, Nousiainen paula.kaunonen@nousiainen.fi
Mervi Nikula, Masku mervi.nikula@masku.fi
Kaarina Sainio, Kaarina kaarina.sainio@kaarina.fi
Päivi Salminen, Laitila paivi.salminen@laitila.fi

Lanu-neuvosto

Seinäjoen kaupunginkirjaston perustamassa valtakunnallisessa lanu-neuvostossa aluettamme edustaa: kehittämiskirjaston edustajana Leena Pylkkö (Turku), varajäsen Reetta Kannas (Turku), sekä alueen kirjastoista Kati Pipinen (Ulvila), varajäsen Kaarina Sainio (Kaarina). Ruotsinkielisessä neuvostossa aluetta edustaa Janina Svart (Pargas), varajäsen Susanna Aarva (Kimitoön).

Toimintasuunnitelma ja vuosikellot

Kokousmuistiot

Kokousmuistiot 2021

Kokousmuistiot 2018